top of page

Всеукраїнський фестиваль PLAY FEST 2020 "УСПІХ"

Педагогічний колектив ДНЗ №30 "Світлячок" прийняв участь у  Всеукраїнському фестивалі гри, навчання і натхнення PLAY FEST 2020 "УСПІХ".

Робота над проєктом, "Успішна дитина", тривала протягом усього навчального року 2019-2020 і відбувалася у декілька етапів. Даний проєкт об'єднав у спільній взаємодії і педагогів закладу, і вихованців, і їх батьків!

Найбільш емоційним та захоплюючим став заключний етап роботи над реалізацією проєкта - його конструювання та презентація!

Рисунок2.png
ус.jpg
Рисунок4.png
изображение_viber_2020-03-20_13-21-22.jp
изображение_viber_2020-03-20_13-21-15.jp
изображение_viber_2020-03-20_13-24-53.jp
изображение_viber_2020-03-20_13-21-27.jp
изображение_viber_2020-05-27_15-49-17.jp
изображение_viber_2020-03-20_13-24-54.jp
         Навчання черег гру. Участь у проекті                                                       "Сприяння освіті"
Снимок1.PNG

Наш заклад став учасником  міжнародного проекту  "Сприяння    освіті"

Проект «Сприяння освіті» започатковано в 2010 році, після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія). Україна стала п’ятою державою у світі, що приєдналися до Програми. 

Метою проекту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

2.PNG

Для педагогів на базі ЗДО №14 відбувся навчальний тренінг "Гра як система, підхід та інструмент, який працює сьогодні (зокрема гра з конструктором LEGO)" Тренер Олена Черевична  -  ознайомила з проектом "Сприяння освіті" та технологією "Шість цеглинок" the LEGO Foundation, яка дозволяє використовувати LEGO як практичний інструмент для навчання. В ході тренінгу було використано веселі ігрові завдання з 6 різнокольоровими цеглинками LEGO, які тренують пам’ять, розвивають моторику і творче мислення, надають можливість адаптувати і створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей. 

Світ гри – безмежний і яскравий. Він пропонує безліч можливостей для творчості, розвитку, навчання та самовираження і для дитини, і для дорослого. Саме під час гри дитина вчиться розуміти світ, опановує різні аспекти спілкування, має змогу на практиці застосувати свої знання та добувати такий необхідний для неї досвід. А дорослий граючи з дитиною, стає ближчим до неї, вчиться розуміти її та ефективно з нею взаємодіяти.

Запропоновані вправи є опорою для творчості педагога, вони є базою, на якій кожен зможе побудувати власну індивідуальну стратегію роботи з дітьми, керуючись їх інтересами та вподобаннями. Головне при цьому пам’ятати, що роль дорослого у грі – це роль дизайнера, який створює дитині умови для виявлення ініціативи, ненав’язливо спонукає до дії з допомогою відкритих питань, проблемних ситуацій та дружньої підтримки.

Дані ігри розраховані на дітей віком від 2 до 7 років. До участі в іграх залучаються також педагоги, батьки та інші дорослі, які небайдужі до гри, творчості та хочутьнавчати і вчитись із задоволенням. Одночасна участь у грі дітей і дорослого дозволить створити команду, яка беззаперечно досягне бажаного результату.

Кількість учасників гри є необмеженою, вона регулюється лише задумкою та бажанням дітей і передбачає можливість роботи як індивідуальної та підгупової, так і групової та командної.

Щоб розпочати гру знадобиться лише бажання та ініціатива і, звісно, конструктор LEGO. А ще будь-які додаткові матеріали: стрічки, іграшки, пластилін, папір, будь-який природній матеріал та ін.. Словом, усе те, що допоможе виявленню творчості та зробить гру ще цікавішою.

Де краще проводити гру? Там, де буде зручно дорослим та дітям. А це може бути і групова кімната, і музична зала, майданчик або спортзала. Варто лише продумати зручність розташування наборів для гри та розташування самих гравців. Необхідно щоб гравці мали змогу вільно рухатись, сидіти, стояти та розміщувати свої творіння.

Стосовно тривалості гри варто відмітити, що вона не є чітко фіксованою. Головне щоб усі учасники встигли насолодитись процесом творення, тому встановлення чітких часових рамок є недоречним. А ще такі ігри не мають закінчення і можуть починатись знову і знову у різних варіантах.

Використовувати ігри можна і під час організованої навчальної діяльності – як окремі дидактичні вправи або фізхвилинки, і як цікаві завдання на дитячих святах та розвагах, і як безпосередню ігрову діяльність. Головне - грати систематично, весело та натхненно!

IMG-1a6f671711263b203b1e7d8bff1a60b4-V.j
20190122_090107.jpg
20190122_090110.jpg

З LEGO граємось , з LEGO розвиваємось

З LEGO  мовленнєву квітку  склали всі разом швидко

IMG-f99ba76ba9ab9ef492b18460c0adc070-V.j

          Орієнтуватися у просторі цікавіше через гру 

Снимок.PNG
20190204_092917.jpg
bottom of page