top of page

 

 

 

 

 

 

Дошкільний навчальний заклад №30 «Світлячок» є базовим дошкільним закладом у впровадженні проекту «Вчимося жити разом», який  реалізується  з Громадською організацією Дитячий фонд "Здоров'я через освіту" спільно з Європейським Союзом та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у рамках ініціативи Європейського Союзу "Діти світу". Лист Міністерства освіти і науки України від 22.08.2016 №2 / 2-14-1605-16 "Про реалізацію проекту "Вчимося жити разом" у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах в 2016 році".

У форматі проекту розроблено заходи, метою яких  є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків зі сходу України через розвиток життєвих навичок розбудови миру і активного громадянства та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формами впровадження компонентів проекту передбачаються тренінгові курси розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах, а також тренінги для педагогів з методики викладання розроблених курсів та створення у навчальному закладі сприятливої психологічної атмосфери для дітей, переміщених із зони конфлікту.

 

З 18 жовтня по 20 жовтня 2016р  у м.Мелітополі  відбувся семінар-тренінг з методики викладання курсів «Вчимося жити разом», активним слухачем і учасником  стала вихователь Чумак О.М., яка є  відповідальною за впровадження проекту  «Вчимося жити разом» в дошкільному закладі.

 Координатор проекту (дошкільна освіта) - Байєр Ольга Миколаївна, завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО, кандидат психологічних наук, доцент, член Асоціації психолінґвістів України.

 

                                                                                                                          До реалізації проекту залучено 169 дітей (74                                                                                                                                      дитини середнього віку, 95 дітей старшого                                                                                                                                        дошкільного віку),педагоги,батьки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заняття  проводяться за парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6–7 років «Вчимося жити разом» (автор Т.Піроженко

Запропонована програма   відображає накопичений досвід українського дошкілля щодо розв’язання проблем соціально-морального, комунікативно-мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку. Водночас ця програма робить новий акцент на посиленні змісту, форм, методів і прийомів психолого-педагогічної роботи з дітьми та батьками вихованців в умовах гнучкого реагування на сучасні соціокультурні виклики та запити суспільства. Вона орієнтована на утвердження в житті дитини загальнолюдських і національних цінностей.

Програмою передбачено формування у дитини дошкільного віку основної компетентності – вміння взаємодіяти, співпрацювати, розуміти, самореалізовуватися в соціумі серед ровесників, молодших і старших за віком людей.

Програма містить чотири змістові напрями, кожний з яких може бути реалізований послідовно або одночасно.

  • Перший змістовий напрям – «Простір, дружній до дитини».

Мета: створення середовища, що сприяє розвитку довіри та почуття безпеки.

  • Другий змістовий напрям – «Я та інші люди».

Мета: організація цілеспрямованих форм навчально-виховної роботи фахівців дошкільного закладу з дітьми 5-го, 6–7-го років життя з метою збагачення та розширення знань етичного спрямування.

  • Третій змістовий напрям – «У злагоді та радощах творимо добрі справи».

Мета: організація самодіяльних форм взаємодії дорослих із дітьми 5-го та 6–7-го років життя, спрямована на розширення досвіду спілкування з різними групами людей.

  • Четвертий змістовий напрям – «Ми поруч із тобою».

Мета: організація індивідуальної психологічної роботи фахівців (практичний психолог, психотерапевт, педіатр та ін.) з дітьми, котрі потребують супроводу та підтримки особистісного розвитку, мають прояви поведінкових розладів, страхів, агресії.

З 08.11.2016р. по 30.11.2016р  Чумак Олена Михайлівна  провела 8 навчальних занять за програмою «Вчимося жити разом» для дітей середнього (4) та старшого (4) дошкільного віку. Заняття змістовні, розвиваючі, навчальні, динамічні. На заняттях були присутні вихователь-методист, практичний психолог, вихователі.

В кожній віковій групі проведено по 4 комплексно-розвивальних заняття

Середня група

Дружні діти — мов квіти.

Мета: Формувати уявлення дітей про важливість дружнього ставлення до оточуючих, способи толерантної взаємодії. Вчити розуміти зміст

казки, оцінювати поведінку героїв, виховувати доброзичливість. Розширювати та закріплювати знання про квіти України, кольори. Розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.

 

Ввічливі слова творять дива.

Мета:

Учити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість, формувати уявлення дітей про важливістьтолерантної взаємодії.

Разом об’єднатися — веселіше гратися.

Мета:

У процесі гри формувати в дітей навички спільної діяльності, прищеплювати бажання перебувати в колективі та розвивати здібність до співпраці, посилювати відчуття згуртованості в групі.

Дерево добра.

Мета: Формувати в дітей уявлення про толерантність як уміння робити хороші, добрі вчинки. Виховувати в дітях дружні взаємини, вміння і бажання прийти на допомогу дорослим і одноліткам.

Старша група

Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні.

Міст миру.

Усім допомагати — вірних друзів мати.

Кожна дитина — як у намисті перлина.

 

Виготовили : добірку «Ввічливі слова»,  дидактичну гру « Як допомогти казковим героям»,  макет «Дерево добрих справ».

Заголовок сайта

bottom of page