top of page

УМОВИ ДОСТУПНОСТІ ЗАКЛАДУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Стаття 23-1. Забезпечення реалізації права на освіту осіб з особливими освітніми потребами

1. Особа з особливими освітніми потребами - це особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення права на освіту, сприяння розвитку особистості, поліпшення стану здоров’я та якості життя, підвищення рівня участі у житті громади.

2. Інклюзивне навчання - це система освітніх послуг, що забезпечує реалізацію права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, а також їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство. Психолого-педагогічна, корекційно-розвиткова та інша допомога особам з особливими освітніми потребами в системі освіти надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням їхніх потреб, визначених в індивідуальній програмі розвитку особи з особливими освітніми потребами.

3. Індивідуальна програма розвитку особи з особливими освітніми потребами - це документ, що забезпечує індивідуалізацію навчання особи з особливими освітніми потребами, визначає перелік необхідних психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг і засобів для розвитку дитини, який розробляється групою фахівців з обов’язковим залученням батьків чи інших законних представників дитини.

{Закон доповнено статтею 23 - 1 згідно із Законом № 2053-VIII від 23.05.2017 }

20190923_150315.jpg
20190927_135223.jpg
20190927_135210.jpg
20190927_135752.jpg

В закладі  частково створені умови   для відвідування  дітей з особливими освітніми потребами:

Забезпечено проектну архітектурну доступність до першого поверху будівлі закладу.

- На сходинках в приміщенні закладу нанесено контрастні жовті смуги. Пофарбовані  в яскравий жовтий колір перша і остання сходинки на першому і другому поверсі.

-Пішохідні доріжки для безперешкодного і зручного пересування по території до будівлі – забезпечено.

У 2019 році в дошкільному закладі відкрита інклюзивна група, де перебувають діти     з особливими потребами. Заклад приймає дітей.які пройшли комісію в ІРЦ (інклюзивно-ресурсний центр) та були направленні в заклад.З дітьми працюють, окрім вихователів та асистнта вихователя, вузькі спеціалісти:логопед, дефектолог, практичний психолог.

У 2021 р.відкрито другу інклюзивну групу. Всього в закладі перебуває 7 дітей з особливими освітніми потребами. Робота інклюзивних груп регламентується нормативними документами:

bottom of page