ПЕРЕДОВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД
Педагогічний досвід - це система педагогічних знань, умінь і навичок, способів здійснення творчої педагогічної діяльності, емоційно-ціннісних ставлень, здобутих у процесі практичної навчально-виховної роботи. Педагогічний досвід може бути масовим і передовим.
Передовий педагогічний досвід - це діяльність педагога, яка забезпечує стійку ефективність навчально-виховного процесу шляхом використання оригінальних форм, методів, прийомів, засобів навчання та виховання, нових систем навчання і виховання або вже відомих форм, методів, прийомів, засобів роботи на основі їх удосконалення.
АНОТОВАНИЙ КАТАЛОГ ППД ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина»
(народна мудрість)
Спрямованість України на євроінтеграцію та урахування європейських стандартів у всіх сферах життєдіяльності вимагають сучасних тенденцій розвитку освіти, в тому разі і нових підходів до освітньо-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі.
Євроінтеграція для нашої країни – це подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, шлях модернізації економіки, освіти та загальних принципів життя людей в цілому.
Бурхливий науково-технічний прогрес сучасності, широке розповсюдження та використання гаджетів у повсякденному житті людей різних вікових категорій зумовили активне залучення іноземних слів в мовленнєвий простір, невимушене включення в іншомовне середовище.
Тому, даний процес вимагає пошуку нових підходів і в організації навчально-виховного процесу, починаючи вже з первинної ланки освіти.
Формування у дітей старшого дошкільного віку основ євроінтеграції через набуття ними англомовної компетенції
(автор досвіду Овсяннікова Г.К.)
Досвід по проблемі:
Оволодіння неологізмами як ресурсом мобільного діалогу дошкільників з сучасним світом
Автор досвіду Коровай В.Ю., вчитель-логопед, обґрунтовує актуальність проблеми, яка зумовлена соціальними, економічними та політичними змінами суспільства, на тлі яких відбуваються значні зміни в мові, особливо в її лексичній складовій. Зазначає, що стандарт дошкільної освіти значно підвищив роль формування мовленнєвої компетенції дитини на основі засвоєння нової лексики як засобу пізнання сучасного світу, отримання інформації, способу спілкування та здатності швидко адаптуватися в динамічно мінливому сучасному мовному середовищі.
Вчитель-логопед розробила систему збагачення лексики дошкільника неологізмами за кожною освітньою лінією та мовною темою. Пропонує алгоритм введення нового слова, методи та прийоми, які значно підсилюють мотивацію дітей до спілкування, мовленнєвої творчості, збагачення і розширення лексичного запасу. Керуючись діяльнісним підходом до розвитку творчої особистості дошкільника, пропонує гнучкість діяльності, швидке реагування на зміну різнопланових процесів, різноманітні прийоми, засоби, форми, які забезпечать продуктивне навчання, адаптують засвоєння неологізмів відповідно до вікових та мовнофізичних можливостей вихованців, а також реалізацію власної активності та набуття мовного досвіду кожною дитиною.